Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

SUP w Krakowie. Gdzie można pływać na desce w Krakowie?

Stand UP Paddle, czyli w skrócie SUP, to coraz popularniejszy sport w Polsce. Polega on na pływaniu na stojąco na specjalnej desce z użyciem wiosła do przemieszczania się. Sport jest uznawany powszechnie za łatwy w nauce. W Krakowie można go uprawiać samodzielnie lub w grupach zorganizowanych.

Gdzie pływać na SUP w Krakowie: Bagry

Jednym z najpopularniejszych miejsc do pływania na SUP w Krakowie są Bagry. Zbiornik wodny znajduje się na terenie Płaszowa w dzielnicy XIII Podgórze w Krakowie i jest turystyczną atrakcją, obleganą w sezonie letnim przez turystów i lokalnych mieszkańców, szukających ochłody. Zbiornik ma powierzchnię 31,4 ha przy długości 1200 metrów i szerokości 400 metrów.

Na terenie kompleksu znajduje się kąpielisko, plaża, kącik dla dzieci, a także trzy przystanie wodne. Całość jest zabezpieczona i nowocześnie zabudowana. W okresie letnim znajdują się tu także dwa punkty gastronomiczne. Poza tym, na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, oferująca także deski SUP.

Na Bagrach można pływać na własną rękę, a także w ramach organizowanych tam zajęć. W każdym sezonie od maja do września zajęcia z nauki pływania na SUP oferuje Szkoła Pływania Michał Gawor Zdrowie i Sport Kraków. Zajęcia odbywają się na Bagrach, ale także w dwóch innych lokalizacjach do wyboru. Prowadzone są zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Gdzie na SUP w Krakowie: Wisła

W Krakowie można także wybrać się na SUP na Wisłę. Można samodzielnie popłynąć albo skusić się na spływ z grupą. W Krakowie kilka szkół oferuje spływy na SUP Wisłą o różnych porach dnia. Organizowane są także inne aktywności na deskach SUP, np. joga. W ofercie krakowskich szkół SUP znajdują się zajęcia dla różnych grup wiekowych, a także nastawione na naukę praktyczną lub teoretyczną. Nie trzeba przy tym mieć własnego sprzętu – można go wypożyczyć.

Gdzie na SUP w Krakowie: Kryspinów

Niedaleko od Krakowa znajduje się Kryspinów, będący miejscem popularnym wśród turystów i osób uprawiających różnego rodzaju sporty wodne. Zalew Kryspinów w rzeczywistości nazywa się Zalew „Na Piaskach” i znajduje się w gminie Liszki w powiecie krakowskim. Długość zbiornika wynosi 1,5 km, zaś szerokość 400 metrów. Maksymalna głębokość to około 9 metrów.

Na terenie kąpieliska znajdują się piaszczyste plaże, plac zabaw dla dzieci, kompleksy do siedzenia i piknikowania oraz grillowania. W sezonie na wodzie rozłożony jest dmuchany plac zabaw, funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz otwarte są punkty gastronomiczne. Nieopodal znajduje się także park linowy.

Można tu pływać na Stand UP Paddle na własną rękę, ale także organizowane są zajęcia nauki pływania na desce w okresie letnim.