Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

SUP dla dzieci. Dlaczego warto?

Aktywność u dzieci jest bardzo ważna, niezależnie od wieku. Aktywność fizyczna pomaga dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz dba o ich kondycję. W czasach, gdy dzieci spędzają dużo czasu w szkole oraz przed komputerem, aktywność fizyczna ma jeszcze większe znaczenie. W wielu przypadkach sprawdzają się zajęcia zorganizowane, ponieważ można je wpisać w codzienny harmonogram zajęć. Warto postawić na SUP, jako aktywność dla dzieci.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do SUP?

SUP, czyli stand up paddle, to sport polegający na pływaniu w pozycji stojącej na specjalnej desce. Dla dzieci taka aktywność będzie dobrą, angażującą zabawą. Z pewnością będzie, czymś ciekawym, czego dzieci z chęcią spróbują. Większość dzieci lubi aktywności związane z wodą.

Dostępne są zajęcia nauki pływania na stand up paddle, dzięki którym dzieci będą mogły zdobywać umiejętności w bezpiecznym i regularnym trybie pod okiem doświadczonych instruktorów. Plusem jest, że do uprawiania SUP nie trzeba kupować od razu sprzętu – można go spokojnie wypożyczać.

SUP zapewnia także wiele możliwości, ponieważ dzieci mogą rozwijać umiejętności wraz z wiekiem. Dodatkowo, dzieci będą mogły pływać na desce także na wakacjach i w wolnym czasie, nie tylko na zajęciach. Sport ten nie należy także do bardzo wymagających i trudnych do nauki. Niesie jednak ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Pozwala dzieciom rozwijać nowe pasje, uczy cennych umiejętności, pomaga oswajać się z wodą i ćwiczyć koordynację ruchową, równowagę, koncentrację. Będzie także relaksującym zajęciem, które pozwoli dzieciom odpocząć fizycznie i psychicznie od napiętego harmonogramu zajęć, na co dzień.

Jak rozpocząć naukę SUP u dziecka?

Naukę każdego sportu wodnego należy rozpocząć powoli i pod okiem doświadczonego instruktora. Pierwszym krokiem jest oswojenie z wodą i warunkami w niej panującymi. Najlepiej naukę rozpocząć od kursu z instruktorem, ponieważ wytłumaczy on zasady związane z uprawianiem sportu, bezpieczeństwem oraz wtajemniczy we właściwe wykorzystywanie sprzętu, jak również pomoże dobrać odpowiedni rodzaj deski do potrzeb dziecka. Kurs to także oszczędność, ponieważ nie ma sensu kupować sprzętu w ciemno – po pierwsze, nie wiedząc, jaki będzie odpowiedni. Po drugie, nie wiedząc, czy dziecko będzie chciało kontynuować pływanie na desce przez dłuższy czas. Niestety, sprzęt do sportów wodnych nie należy do tanich. Warto taki wydatek przemyśleć i zakupu dokonać dopiero mając pewność, że dziecko będzie chciało kontynuować naukę.