Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

Pływanie żabką – wszystko, co musisz wiedzieć.

Nazwa tego stylu wzięła się oczywiście od sposobu, w jaki pływają żaby w stawach. Jest to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych technik. Jak każda aktywność w wodzie, styl ten ma wiele zalet zdrowotnych. Przede wszystkim pracują mięśnie pleców, nóg oraz brzucha, więc jeśli liczymy na efekty w postaci wyszczuplenia, tu najszybciej je zaobserwujemy. Jednak jak każde ćwiczenie, warto doskonalić ten styl pod okiem doświadczonego instruktora, ponieważ osiągniemy najlepsze rezultaty.

Dzięki pływaniu żabką prostuje się nasz kręgosłup, a mięśnie pleców wzmacniają się i relaksują. Jest to styl pływacki, który zalicza się do tych prostych i przyjemnych, dlatego jego nauka nie powinna przysporzyć Wam wielu problemów. Polega on na leżeniu na brzuchu i niemal jednoczesnym wykonywaniu okrężnego ruchu rękoma oraz nogami. Aby odpowiednio układać ręce oraz zsynchronizować ruchy, warto uczyć się tego stylu podczas nauki pływania, późniejsze jego wykonywanie nie będzie dla Was trudne. Coś, co może sprawiać na początku małe problemy, to oddychanie podczas pływania tym stylem, tu wdech bierzemy nad wodą, a wydychamy powietrze pod jego powierzchnią. Jeśli wybierzecie ten styl, odpłaci się on Wam wieloma korzyściami, do których zaliczyć możemy m.in. korygowanie postawy ciała, spalanie tkanki tłuszczowej zarówno w trakcie, jak i po wysiłku, poprawę krążenia krwi, dotlenienie organizmu, czy poprawę kondycji. Żabka jest również nazywana pogromcą kalorii, ponieważ podczas godzinnego wysiłku tym stylem, możemy spalić od 500 do 800 kalorii! Ważne jest także to, że spalamy kalorię nawet po zakończeniu pływania, co dodatkowo motywuje do działania. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie wykonywanie tej techniki pływackiej, może prowadzić do uszkodzeń odcinka szyjnego kręgosłupa oraz bólu pleców. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy zawsze wykonywali ćwiczenia pod okiem instruktora, zwłaszcza przy początkach naszej przygody z pływaniem. 

Niezależnie od tego, jaki styl pływania będzie dla Was najbardziej odpowiedni, nie można spierać się z pozytywnymi aspektami tego sportu. Idąc na kurs nauki pływania, na pewno nauczycie się poprawnie wykonywać ćwiczenia i pływać m.in. żabką. Ten styl przyniesie Wam wiele satysfakcji i znacząco poprawi Wasze zdrowie oraz sylwetkę.