Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

Gdzie w Krakowie można popływać na wolnym powietrzu?

W lecie szukamy odrobiny ochłody na różne sposoby, a jednym z najefektywniejszych i najchętniej wybieranych są kąpieliska. To specjalnie oznakowane, zabezpieczone zbiorniki wodne lub fragmenty naturalnych zbiorników, jak jeziora czy rzeki. To świetna alternatywa dla krytych basenów i term, w których woda jest oczyszczana z użyciem chloru. W Krakowie znajduje kilka popularnych kąpielisk, w których znajdziemy nie tylko miejsce do pływania pod gołym niebem, ale także rozbudowaną infrastrukturę wokół zbiornika wodnego.Kąpielisko “Plaża Bagry”

Pierwszym i prawdopodobnie najpopularniejszym kąpieliskiem w Krakowie jest Plaża Bagry, która swoją nazwę bierze od tutejszego akwenu – Zalewu Bagry Wielkie. To jezioro, którego linia brzegowa wynosi ok. 100 m. Sezon kąpielowy rozpoczyna się tu w czerwcu i trwa aż do końca wakacji. Można dojechać tu zarówno autem, jak i komunikacją miejską. Jednak w sezonie wysokim może być trudno o wolne miejsca przy samym zalewie.
Wokół zalewu rozciąga się kompleks udogodnień w postaci piaszczystej plaży, na której znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz pomost wraz z molo. Obiekt został odpowiednio przygotowany na użytek turystyczny. Znajdziemy w tym miejscu tablicę informacyjną, na której zapoznamy się również z regulaminem kąpieliska, a także toalety i przebieralnie. Nad wodą zawsze obecny jest ratownik, a dla najmłodszych pływaków przygotowano specjalną strefę kąpielową dla dzieci. Plaża Bagry czynna jest od godziny 10 do 18. Obowiązuje w tym miejscu zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko Kryspinów

W powiecie Krakowskim znajduje się Zalew na Piaskach, który potocznie nazywany jest Zalewem Kryspinów, gdyż znajduje się niedaleko od tej miejscowości. Akwen znajduje się przy zachodniej granicy Krakowa w gminie Liszki i obejmuje 500 metrów linii brzegowej. Czynny jest w sezonie letnim od godziny 10:00 do 18:00.
Teren kąpieliska jest ogrodzony i posiada wydzielone strefy, jak strefa przeznaczona do pływania oraz rekreacji i sportu. Ta druga znajduje się bezpośrednio na plaży. Dla dzieci wyznaczona jest także osobna, płytsza część zbiornika wodnego i plac zabaw. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa ratownik. Na miejscu znajdują się przebieralnie, toalety oraz natryski. W sezonie istnieje możliwość wypożyczenia oraz cumowania sprzętu wodnego. W kompleksie obowiązuje zakaz wyprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko: Przylasek Rusiecki

W Krakowie znajduje się także popularne kąpielisko w dzielnicy XVIII Nowa Huta. Chodzi o Przylasek Rusiecki. Linia brzegowa zbiornika ma tutaj jedynie 49 metrów. W sezonie letnim kąpielisko jest czynne od 10 do 18. Na miejscu obecny jest także ratownik. Obiekt przystosowany jest dla wszystkich grup wiekowych oraz osób niepełnosprawnych.
Na miejscu znajdują się wydzielone strefy rekreacyjna, sportu oraz obowiązuje podział strefy w wodzie pod kątem wieku. Dla dzieci przygotowano osobne miejsce kąpielowe oraz plac zabaw. W skład zabudowań kąpieliska Przylasek Rusiecki wchodzą także przebieralnie, natryski, toalety oraz molo z pomostem.