Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

Dlaczego nurkowanie jest dobrą aktywnością dla dzieci?

Znaczna część dzieci jest fanami wody od najmłodszych lat. Rozpoczęcie przygody z wodą i sportami wodnymi w młodym wieku jest dobrym pomysłem i niesie ze sobą wiele korzyści. Jednym ze sportów wodnych, który mogą uprawiać także dzieci jest nurkowanie. Amatorsko mogą zaczynać już dzieci w wieku od 10 roku życia. To jednocześnie dobra zabawa, możliwość spędzenia czasu z rodziną w ciekawy sposób, jak i sport.

Nauka nurkowania krok po kroki: Od czego zacząć?

Nurkowanie amatorskie jest możliwe zarówno dla dzieci i dorosłych, ale wymaga odpowiedniego podejścia i przeszkolenia. W końcu podstawą każdego sportu jest bezpieczeństwo. W przypadku nurkowania nie jest mowa o zwyczajnym zanurzaniu się pod wodę, jak w trakcie pobytu na plaży z rodziną. Jednak o schodzeniu pod wodę w określonych warunkach i z odpowiednim sprzętem, jak kombinezon, rękawice czy maska. Z czasem również butle tlenowe.

Każdy początkujący nurek, w tym także dzieci, rozpoczyna swoją przygodę z nurkowaniem od oswajania się z wodą oraz podstawowego kursu nurkowania OWD. W trakcie dzieci dowiadują się, jak należy zachowywać się w wodzie oraz przystosowują stopniowo do warunków środowiska wodnego. Przy tym, zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zagrożeń w wodzie, zasad bezpiecznego nurkowania, rodzajów i sposobu obsługi sprzętu do nurkowania. Kolejnym krokiem przygotowań do rozpoczęcie sportu jest ćwiczenie kontroli oddechu i koncentracji oraz opanowania, nauka oddychania przeponą, jak również doskonalenie umiejętności pływania.

Nurkowanie jako hobby dla dzieci: Zalety

W obecnych czasach większości dzieci brakuje ruchu, ponieważ spędzają one dużo czasu w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych oraz przed komputerem. To negatywnie wpływa na ich kondycję oraz w dłuższej perspektywie czasu także na ich zdrowie i rozwój. Nurkowanie jest dobrym hobby dla dzieci, ponieważ zapewnia dawkę ruchu, ale także wiele możliwości. Dodatkowo, dzieci mogą się pochwalić czymś ciekawym przed znajomymi.

Nurkowanie jest związane z wodą, dzięki czemu pozwala szybciej i skuteczniej pracować nad kondycją oraz rzeźbić mięśnie. To także dobry sposób na walkę z nadwagą. W wodzie mięśnie zmuszone są przez większy opór do intensywniejszego ćwiczenia. Wzrasta także wydolność organizmu. Nurkowanie pomaga także poprawić koncentrację, kontrolę nad oddechem oraz koordynację ruchową.

Nurkowanie pozwoli na spożytkowanie dziecięcej energii w dobry sposób. Dodatkowo także oswoi bardziej dzieci z wodą, poprawi ogólną kondycję i będzie dobrą zabawą. Możliwe, że z czasem dzieci będą chciały w dalszym ciągu rozwijać to hobby i zdobywać kolejne, szersze uprawnienia. Nurkowanie zapewnia szereg umiejętności, a przy tym również możliwości w przyszłości, związanych z pracą.