Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 21:00

Sobota: 7:00 - 14:00

Michał Gawor - Szkoła pływania

ul. Krowoderska 8, 31-141 Kraków

Czy basen może być lepszy od siłowni?

Dbanie o sylwetkę często kojarzy nam się z godzinami spędzonymi na siłowni. Taki scenariusz może nas zniechęcić, co w rezultacie prowadzi do tego, że w końcu nie podejmujemy decyzji o podjęciu tego typu aktywności fizycznej. Jak wiemy, nadwaga czy otyłość prowadzą do wielu chorób, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Właśnie dlatego lekarze często zachęcają nas do wysiłku fizycznego, który oprócz zalet w postaci szczupłej sylwetki, może także pomóc w uporaniu się z chorobami, które już mamy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieje odpowiednia alternatywa, tak samo skuteczna, a może nawet lepsza od godzin spędzonych na sali w siłowni. 

Trening w wodzie to piękna sylwetka bez potu i dużego wysiłku – to możemy potwierdzić na własnym przykładzie. Dzięki takim technikom jak żabka czy kraul, nasze mięśnie ćwiczą intensywnie, za to bez zbędnego obciążenia. Jeśli jesteś typem leniucha, warto odwiedzić więc basen. Dzięki sile wyporu wody, nasze ciało traci nawet 90% swojego ciężaru, a to sprawia, że ćwiczenia przy nauce pływania, jak i aerobik stają się dużo łatwiejsze do wykonywania i wkładamy w nie mniej wysiłku niż przy tradycyjnych ćwiczeniach z wykorzystaniem urządzeń dostępnych na siłowni. Nie ma co się martwić, nawet jeśli nie jesteśmy typem sportowca i od lat nie wykonywaliśmy żadnych ćwiczeń, dzięki wodzie oraz wykwalifikowanym instruktorom będziemy mało narażeni na kontuzje, czy skutki uboczne takie jak przetrenowanie. Dla kobiet dobrą wiadomością jest także to, że pływanie to sport, który jest rekordzistą w walce z tłuszczem oraz cellulitem. Już samo przebywanie w wodzie na basenie spala kalorie, nawet bez naszego wysiłku, znajdzie się więc także czas na plotki z przyjaciółką. Jeśli wybierzecie naukę pływania na basenie, łatwiej będzie Wam osiągnąć regularność, natomiast z wybraniem się na siłownię mamy często spory problem. Warto zabrać ze sobą dzieci i połączyć relaks oraz naukę z czasem spędzanym w gronie rodziny. Jeśli lubicie masaże, to po godzinnym treningu w wodzie Wasze mięśnie będą tak zrelaksowane, jakbyście dopiero co wrócili z salonu masażu – brzmi świetnie, prawda?

Podsumowując, wybierając basen, możemy spalać zbędne kalorie, ćwiczyć mięśnie oraz relaksować się, bez ryzyka kontuzji i przetrenowania. Nauka pływania jest przyjemna, a sam sport dostarcza nam wiele przyjemności, dlatego łatwiej o regularne go uprawianie. Ćwiczenia w wodzie są również odpowiednie zarówno dla małych dzieci, jak i osób starszych, a więc możemy dbać o sylwetkę i zdrowie w każdym wieku.